Jak wybrać odpowiednią deskę

Jest wiele kombinacji desek oraz opcji kół do nich, dlatego może być problem z wyborem odpowiedniej wersji deski Evolve dla Ciebie. Postaramy się Ci pomóc.

Każda deska oferuje trochę inny styl jazdy, jednakże każda z desek ma możliwość podjechania z łatwością pod wzniesienie o kącie pochylenia 25%. Każda deska jest dowolnie konfigurowalna, cicha, z płynnym przyspieszeniem oraz maksymalnym obciążeniem do 100kg.

Bamboo GT

Najbardziej popularna deska Evolve z elastycznym bambusowym deckiem. Ta deska oferuje dobrą elastyczność dla maksymalnej kontroli przy wszystkich prędkościach oraz kształt deka zabezpiecza stopy użytkownika podczas jazdy. Doskonała maszyna do carvingu oraz idealna na wycieczki,  odjazdowe odczucia.

 

Cena od 5,899 zł

Carbon GT

Projekt deski został zorientowany na maksymalny zasięg oraz elegancki wygląd. Ten deck posiada trochę większy rozstaw osi niż modele bamboo i jest zazwyczaj wybierany przez osoby które chcą dodatkowej stabilności przy dużych prędkościach. Deck jest nowoczesną konstrukcją karbonowo-kevlarową z bardzo zaawansowanym technologicznie wyglądem, dźwiękiem i dotykiem, który zawiera wbudowaną elektrykę.

 

Cena od 7,949

Deska One

Pokochasz ją za jej szalony styl. Ta deska jest również bardzo dobrym wyborem dla początkujących użytkowników. Jest zasilana pojedynczym silnikiem, jednakże również oferuje maksymalny zasięg oraz wydajność. Ten deck jest najkrótszy z desek Evolve przez co deska jest lekka, idealna dla osób szukających mobilności na co dzień.

 

Cena od 4,199zł

Bamboo GTX

Najbardziej odjechana maszyna do carvingu! Ta deska oferuje połączenie największego zasięgu na jednym ładowaniu  z deski Carbon GT oraz zalety zgrabnego deck-a z nowym wyglądem od Bamboo. Dostępne ze złotymi lub czarnymi silnikami oraz pojemniejsza baterią, GTX jest dla tych co lubią wygląd i czucie deck-a bamboo w połączeniu z maksymalnym zasięgiem.

 

Cena od 7,349

Cztery aspekty warte zastanowienia

Zasięg

Zastanów się jaką odległość będziesz chciał przejechać na jednym ładowaniu.

 • Najbardziej pojemne baterie posiadają Carbon GT oraz Bamboo GTX. Deski Bamboo GT oraz ONE posiadają mniejsze baterie.
 • Konfiguracja Street oferuje znacznie większy zasięg niż konfiguracja All-Terrain ze względu na opory toczenia.

Konfiguracja All-Terrain/Street

Gdzie będziesz chciał jeździć?

 • Czy będziesz się trzymał gładkich ścieżek i ulic, czy jeździł off road?
 • Wszystkie serie deskorolek GT oraz GTX umożliwiają instalację obu konfiguracji co oznacza więcej możliwości i wszechstronności w Twojej jeździe!
 • Dla tych którzy zamierzają jeździć po nierównych drogach, niskiej jakości ścieżkach, lub po prostu zjechać z drogi i przejechać po trawie lub po leśnej drodze - konfiguracja AT jest MUST HAVE!
 • Koła drogowe są odpowiednie do jazdy po równych nawierzchniach. Koła o większej średnicy 97-107mm pokonają więcej przeszkód niż koła 80-83mm. Im większe koło tym większą prędkość maksymalną możesz uzyskać, im mniejsze koła tym większy moment obrotowy uzyskujesz. W celu głębszej analizy i doboru kół zapoznaj się z tym video.
 • Deska ONE nie jest kompatybilna z kołami AT lub kołami Off Road. Dla osób które szukają większego wyboru najlepszym rozwiązaniem jest opcja 2in1 udostępniająca obie konfiguracje. Wszystkie deski z konfiguracją 2in1 posiadają obie konfiguracje (Street oraz All-Terrain).

Elastyczność deck-a

Jak chcesz aby deck reagował podczas jazdy?

 • Elastyczniejszy deck absorbuje wibracje z terenu, jednakże nie jest stabilny przy wyższych prędkościach.
 • Deck deski Carbon GT jest sztywniejszy pod stopami, szczególnie w konfiguracji ulicznej jednak nie aż tak mocno w konfiguracji AT, jednakże daje doskonałe odczucie przy wyższych prędkościach dając dużą stabilność oraz kontrolę.
 • Deska Bamboo GT daje delikatnie elastyczniejsze odczucie pod stopami  niż deska Carbon.
 • Deska GTX posiada najbardziej elastyczny deck.

Aspekt wizualny

Jak sobie wyobrażasz swoją deskę?

 • Bambusowe deski charakteryzują się niesamowitym klimatem i są bardziej faworyzowane przez purystów
 • .Deska Carbon jest ukierunkowana na design, o zaawansowanym wyglądzie i stylu. Ta deska ma charakterystyczny niski profil F1 z ukrytą elektryką, zapewniając dyskretny wygląd.